Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce. Kliknij Polityka prywatności, aby dowiedzieć się więcej.

Akceptuję

O firmie

Firma SPECBUD powstała w 1990 roku i od tego czasu nieprzerwanie działa w obszarze tworzenia i dystrybucji oprogramowania dla budownictwa.

Przez trzy dekady istnienia firmy jej pracami kierowali:

  • dr inż. Marian Kazek - 35 lat pracy dydaktyczno-naukowej na Wydziale Budownictwa Politechniki Śląskiej w Gliwicach; uprawnienia budowlane i rzeczoznawcze; członek Izby Inżynierów Budownictwa,
  • mgr inż. Mariusz Machej - doświadczony projektant budowlany i programista z 25-letnim stażem pracy zawodowej; uprawnienia budowlane projektowo-wykonawcze; członek Izby Inżynierów Budownictwa,
  • mgr inż. Wojciech Kazek - projektant budowlany i menadżer posiadający doświadczenie zdobyte przy największych w Polsce inwestycjach budowlanych; uprawnienia budowlane projektowo-wykonawcze; członek Izby Inżynierów Budownictwa.

Z biurem współpracują również pracownicy naukowi Politechniki Śląskiej i innych uczelni oraz doświadczeni projektanci budowlani z różnych stron Polski.

Głównym zamierzeniem firmy jest tworzenie pomostu między nauką i praktyką budowlaną, przede wszystkim w zakresie projektowania konstrukcji budowlanych. Od początku istnienia firmy koncentrujemy się głównie na rozwoju autorskiego pakietu programów do projektowania konstrukcji budowlanych o nazwie SPECBUD, z którego obecnie korzysta już kilka tysięcy użytkowników w Polsce i za granicą.

Nasza oferta programowa skierowana jest do projektantów budowlanych i architektów, inspektorów nadzoru budowlanego, wykonawców i producentów wyrobów budowlanych oraz uczelni i szkół budowlanych.

SPECBUD to programy bazujące na profesjonalnym inżynierskim, a zarazem intuicyjnym podejściu do poruszanych zagadnień projektowych, przyjazne zarówno dla doświadczonych projektantów, jak i adeptów sztuki budowania, ciągle rozszerzane i rozwijane zgodnie z życzeniami Użytkowników i przy ich udziale.

Zakres działalności:

  • opracowywanie programów komputerowych do obliczeń inżynierskich konstrukcji budowlanych, także na indywidualne zamówienie użytkowników,
  • szkolenia z zakresu obsługi programów oraz stosowania norm do projektowania konstrukcji budowlanych.