Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce. Kliknij Polityka prywatności, aby dowiedzieć się więcej.

Akceptuję

Schody Płytowe - Rysunek CAD

wersja: SP-CAD v4

Program ten jest osobnym modułem współpracującym z programem Schody Płytowe. Umożliwia otrzymanie rysunku wykonawczego schodów (i belek spocznikowych) wraz z wykazem zbrojenia, tablicą materiałową i tabelką rysunkową.

Charakterystyka programu:

Rysunek schodów (oraz osobny rysunek belek spocznikowych) jest generowany automatycznie na podstawie obliczeń statyczno-wytrzymałościowych wykonanych programem Schody Płytowe. Użytkownik ma możliwość uzupełnienia treści rysunku o dodatkowe elementy, które nie podlegają obliczeniom - może dodać zbrojenie Użytkownika oraz dodatkowe opisy i elementy graficzne (koty, osie, opisy poziomów, itp.).

Rysunek wykonawczy schodów (i belek spocznikowych) można uzyskać na dwa sposoby:

  • wydruk skalowalnego rysunku bezpośrednio z programu (nie jest potrzebne oprogramowanie typu CAD, aby wydrukować duży rysunek wykonawczy); opcja ta jest też bardzo przydatna do szybkiego wydruku rysunku w celu sprawdzenia jego poprawności czy dokonanych zmian,
  • przekazanie (eksport) rysunku do pliku DXF lub bezpośrednio do programu typu CAD (np. AutoCAD, IntelliCAD, ZwCAD, itp.); możliwa jest wtedy dalsza edycja rysunku w programie CAD w celu otrzymania kompleksowej, spójnej graficznie dokumentacji rysunkowej całego projektu.

Rysunek wykonawczy schodów zawiera m.in.:

  • przekrój podłużny schodów (płyty biegu i spoczników) oraz przekrój podłużny i poprzeczny belek spocznikowych,
  • zbrojenie płyty schodów pokazane na przekroju podłużnym oraz zbrojenie belek spocznikowych pokazane na widoku i przekrojach poprzecznych,
  • opisane i zwymiarowane wkładki zbrojeniowe 'wyrzucone' poza obrys schodów / belek spocznikowych,
  • wykaz zbrojenia,
  • tablicę materiałową,
  • tabelkę rysunkową,
  • dodatkowe opisy i elementy graficzne rysunku, które można wprowadzić przed wydrukiem rysunku (osie konstrukcyjne, koty wysokościowe, opisy poziomów, opisy przekrojów, oznaczenie okładzin wraz z ich wymiarami i nazwa elementu, a także dodatkowe zbrojenie zdefiniowane przez Użytkownika).

Moduł Schody Płytowe-Rysunek CAD pozwala na zmianę numeracji prętów i przekrojów na rysunku. Jeśli poda się liczbę biegów schodowych, których dotyczy wykonywany rysunek, to zliczy dla nich zbrojenie w wykazie zbrojenia.  Można również stworzyć własną tabelkę rysunkową określając pola jakie mają się w niej znaleźć, program wstawi automatycznie taką tabelkę na rysunek podczas jego eksportu czy wydruku

Uwaga: Moduł współpracuje tylko z nową wersją programu Schody Płytowe v4.