Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce. Kliknij Polityka prywatności, aby dowiedzieć się więcej.

Akceptuję

Rodzaje licencji

Licencje można podzielić ze względu na przeznaczenie (komercyjne, demonstracyjne, edukacyjne) oraz sposób wykorzystania (lokalnie na jednym komputerze lub w sieci komputerowej na wielu komputerach).

Podział licencji ze względu na przeznaczenie:

  • Licencja komercyjna – pełna licencja udzielona Licencjobiorcy w celu wykorzystywania programów do celów zarobkowych (komercyjnych).
  • Licencja demonstracyjna – licencja udzielona Licencjobiorcy w celu demonstracji wersji pokazowej programów (do celów wyłącznie niekomercyjnych).
  • Licencja edukacyjna - dydaktyczna – licencja udzielona Licencjobiorcy w celu wykorzystywania programów wyłącznie w ramach zajęć dydaktycznych lub na potrzeby przygotowania takich zajęć (do celów wyłącznie niekomercyjnych). Licencję dydaktyczną mogą otrzymać wyłącznie szkoły i uczelnie wyższe publiczne i niepubliczne, instytucje naukowe, badawcze i techniczne, które są w całości lub w części finansowane ze źródeł publicznych lub też, które są uznane/honorowane przez Kuratorium Oświaty i/lub odpowiednie ministerstwo d.s. edukacji.
  • Licencja edukacyjna - studencka – licencja udzielona Licencjobiorcy w celu wykorzystywania programów wyłącznie do celów edukacyjnych związanych z prowadzoną przez ucznia lub studenta nauką.

Podział licencji ze względu na sposób wykorzystania:

  • Licencja lokalna 1-stanowiskowa – licencja zabezpieczona kluczem sprzętowym (USB) 1-stanowiskowym. W ramach tej licencji programy można zainstalować na dowolnej liczbie komputerów, ale w danym momencie można je użytkować jedynie na tym komputerze, do którego podłączony jest klucz zabezpieczający.
  • Licencja sieciowa – licencja zabezpieczona kluczem sprzętowym (USB) sieciowym wielostanowiskowym (do 10 stanowisk lub do 50 stanowisk). W ramach tej licencji programy może wykorzystywać równocześnie wielu użytkowników komputerów połączonych w sieci lokalnej lub wirtualnej (przy spełnieniu odpowiednich wymagań konfiguracyjnych leżących po stronie administratora sieci). Maksymalna liczba osób użytkujących równocześnie programy określona jest liczbą zakupionych stanowisk (10 lub 50 stanowisk).